Vücudunuzun B12 Vitaminine İhtiyacı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Vücudumuz vitamin üretimini gerçekleştiremediği için dışarıdan bir şekilde vitaminleri almalıyız. Vitaminlerin bazıları vücutta depolanırken bazıları depolanmayarak idrar ve terleme yoluyla vücuttan atılır. Bazıları yağda çözünürken bazıları suda çözünebilir.

Reklam

Kadınlakolay sitesi olarak vücudumuzun B12 vitamini ihtiyacı olduğunu nasıl anlarız sizin için araştırdık. Orta yaş ve üstünde bulunmanız, Bağırsağınızın bir kısmı alınmış ise, Vejeteryan besleniyorsanız. Uzun süredir mide yanması için ilaç kullanıyor iseniz risk grubunda olduğunuz anlamına geliyor.

Yorgunluk

Günlük yaptığınız rutin işlemleriniz sizi artık yoruyor ve eski güç ve istedi kendinizde bulamıyor iseniz B12 vitamini ve zengin karaciğer, yumurta kimyon gibi besinleri tüketmelisiniz.

Baş dönmesi ve göz kararması

Ani baş dönmesi, göz kararması, tansiyonunuzda düşüş ve yükselişler, refleksinizde zayıflık ve hareket kabiliyenizde düşüş gibi sorunlar yaşıyor iseniz muhtemelen B12 vitamini eksikliğiniz söz konusu olabilir.

Unutkanlık

Beyin sağlığınız içimde B12 vitamini ne ihtiyacımız vardır. Eksikliğinde h te nş şeyler öğrenme ve eski bilgileri hatırlayamama gibi problemler yaşarız. Vücudunuzda rutin olmayan bir durum sezdi iseniz bir uzmandan yardım almalısınız.

Karıncalanma

Reklam

Bacak bacak üzerine attığınızda yada kolunuzun üzerine yattığınız karıncalanma hissediyorsanız kan akışı sağlanamadığı için karıncalanma ve uyuşma yaşarsınız. B12 vitamini eksikliğinde bu karıncalanma ve uyuşma süresi artacaktır.

Ağız içi iltihaplanma

Ağzınızın içinde, yanaklarınızda ve dilinizde renk ve şekil değişikliği varsa B12 vitamini eksikliğinden kaynaklanabilir. Bir şeyler tüketirken sıkıntı yaşayabileceğiniz gibi görüntü açısından da problem oluşturabilir.

Sizde vücudunuzda bunlar gibi fark edilebilir değişikler görüyorsanız bir uzmandan yardım alarak test yaptırınız.

Reklam

Yorum Yaz