Vücudunuzda yağ bezesi mi var? İşte size doğal tedavi yöntemi!

Yağ bezeleri tıp dilinde lipom olarak adlandırılır ve genelde siğil ile karıştırılır. Hemen hemen vücudun her bölgesinde oluşabilen içi yağ dolu tümör benzeri oluşumlardır. Genellikle iyi huyludur. Saç derisi, omuzlar, genital bölge, yüz, boyun ve sırt gibi bölgelerde sık görülür. Hızlı büyüme,renk değişikliği,kızarıklık ve ağrı var ise tıbbi müdahale gerektirir.

Reklam

Obezite, cildin darbe alması, genetik yatkınlılar, yüksek kolesterol ve trigliserit düzeyleri, metabolik hastalıklar, sağlıksız beslenme, ileri yaş, karaciğer hastalıları,insülün direnci ve diyabet rahatsızlıkları yağ bezesi oluşumuna neden olabilmektedir.Yapılarına göre 3 farklı çeşitte olabilir;

1. Kötü huylu yağ doku tümörleri (liposarkom): Deri altında bulunan yağ dokularının kanserleşmesi sonucu oluşan kitlelerdir. Nadir olarak rastlanır. Cerrahi müdahale ile çıkarılmalıdır.

2.İyi huylu yağ doku tümörleri: Genellikle boyun ve sırt bölgelerinde görülen yağ bezeleri sert yapılıdır ve yağ kitlesi içeriği açık sarı renktedir. ağrılı ve büyük boyutlara ulaştığında cerrahi müdahale iel çıkarılmalıdır.

3.Yağ kistleri: Genellikle kafa derisi üzerinde görülen bu yapı akışkan yapıdadır ve ince deri katmanından oluşur

Doğal Yollarla Nasıl tedavi Edilir?

1. Yumurta sarısı ve tuz: 1 yumurta sarısı birkaç çorba kaşığı tuzla karıştırılır.Hazırlanan karışım günde 4 kez beze üzerine uygulanır. Uygulama süresi yağ bezesinin boyutuna göre değişir. Tamamen kaybolana kada uygulama yapılabilir.

Reklam

 

2.Bal ve un: Bir çorba kaşığı bala ve aynı miktarda un eklenerek hazırlanan karışım yağ bezesi üzerine uygulanır ve üzeri bez parçası ile kapatılır. Yaklaşık 36 saat bu şekilde bırakılır. Haftada bir kez uygulanabilir. uygulamaya yağ bezesi kaybolana kadar devam edilir.

3.Propolis: Yağ bezesi üzerine hergün birkaç damla uygulanan propolis bir aydan kısa sürede bezenin kaybolmasını sağlar.

Reklam

Yorum