Ürik asit miktarınızı düşürecek 8 besin

Deniz ürünleri, alkol, soda, fasülye, karaciğer gibi besinlerin tüketimi sonrası vücudumuz ayrışma sonucu pürin denilen madde üretir. Bunun sonucu olarak açığa ürik asit çıkamaktadır.

Reklam

Ürik asit miktarı vücuttan atılamadığı yada miktarının fazla olduğu zamanlarda ayaklarda ağrı ve böbrek taşları oluşabilmektedir. Bu besinleri yemeği bırakamayacağımız gibi bazı yöntemlerle açığa çıkan ürik asit miktarını düşürebilirsiniz.

1. Bildiğimiz Kabak

Kabakta ürik asidin vücudunuzdan atımını kolaylaştırır. Fırında pişirebilir yada haşlayarak tüketebilirsiniz. Aileniz için aparatif bir yiyecek olabildiği gibi sağlık içinde vazgeçilmez bir besin kaynağıdır.

2. Soğan

Soğan birçok hastalığın dermanı olduğu gibi ürik asit problemleriniz içinde muhteşem bir besindir. 2 adet soğanı soyup ikiye bölerek su içerisine koyun. Kaynatarak pişene kadar bekleyin. Suyu kavonoza alarak üzerine 1 adet limonun suyunu sıkın. Karışımı gün içerisinde içerek tüketin.

3.Enginar

Enginar diüretik özelliğe sahip olduğu gibi lif, protein, vitamin ve faydalı elementler de içermektedir. Sağlığınız için muhteşem bir besin olduğu gibi vücudundaki ürik asit miktarını da azaltacaktır.

Reklam

4. Elma

Elma tüketerek de vücudunuzdan ürik asit atılımını sağlayabilirsiniz. Gün içerisinde istediğiniz şekilde tüketebileceğiniz bu meyve ile aynı zamanda vücudunuzdaki toksinleri de kolaylıkla atabileceksiniz.

5. Kereviz

Pişmiş veya çiğ olarak tüketebileceğiniz kereviz faydalı özellikleri olan bir sebzedir. Kereviz tüketerek de kanınızdaki ürik asit miktarını düşürebilirsiniz.

6. Tavuk

Kilo kaybı yaşayan kişiler için vazgeçilmez t protein ve besin kaynağı olan tavuğu haşlayarak yada fırında pişirerek tüketebilirsiniz. Vücutta biriken ürik asit atılımını kolaylaştıracaktır.

7. Havuç

Günlük olarak düzenli olarak havuç tüketmek sağlık için önemlidir. Çiğ yada pişirerek tüketebileceğiniz gibi suyunda da faydalanabilirsiniz. Ürik asit atılımında etkili bir sebzedir.

8. Sıvı tüketimi

Su hayatımızda vazgeçilmez bir besin kaynağıdır. Bol su tüketmek vücutta zindelik sağlayacağı gibi, idrar üretimini de arttırarak ürik asit atılımını da sağlayacaktır. Günde en az 2.5 litre su içmemiz gerektiğini unutmayalım.

Reklam

Yorum Yaz