Traş köpüğünün bilinmeyen 5 kullanım alanı

Evimizde banyo dolabında yeri olan ve sadece sakal tıraşı için kullandıkça elimize aldığımız tıraş köpüğünün işte bilinmeyen yönleri ;

Reklam

1.Fırın temizliği

Fırın temizliğinde yağ lekelerinden sürekli sıkıntı yaşıyorsanız tam sizlik! Fırın tepsinizin üzerine tıraş köpüğünü sürün ve kapağını kapatın, fırını 50 dereceye kadar ısıtıp kapatın. Daha sonra 30 dakika kadar kapağı kapalı şekilde bekleyerek soğumasını bekleyin. Kapağı açın ve bez yardımı ile temizleyin. Kir ve lekelerin çok kolay bir şekilde temizlendiğini göreceksiniz.

2.Tarak temizliği

Zaman zaman taraklarımızda saçlarımız, yağ ve kir birikir kalır ne yapsak da hepsini bir türlü temizleyemeyiz. Yeni bir tarak almadan önce bu yöntemi uygulamakta fayda var. Bir miktar tıraş köpüğünü tarağınıza sürün ve bekleyin. Sıcak su ile tarağınızı yıkayın. Farkı gözlerinizle görün.

3.Halı temizliği

Evimizde halılarımıza zaman zaman kaza ile lekeler oluşur. Üzülmeyin kısa ve basit bir yöntemle bu lekeler den kolayca kurtulabilirsiniz. Tıraş köpüğünü lekeli alana sürün. Halıya işlemesini bekleyin ve sünger yardımı ile derine indiğinden emin olduktan sonra sıcak su ile halınızı silin. Lekenin kolaylıkla halıdan çıktığını göreceksiniz.

4.Aynadaki buğu

Duştan sonra sizin de aynalarınız buğulanıyorsa bu yöntemi uygulayın. Tıraş köpüğünü aynaya sıkın ve yayın. Daha sonra kuru bir havlu yardımı ile güzelce temizleyin. Artık bir daha duş sonrası aynanınız buğulanmayacak.

Reklam

5. Ayak bakımı

Büyük ihtimalle içinizden tıraş köpüğü ile ayak bakımı yapılır mı sormuşsunuzdur.Yanlış duymadınız tıraş köpüğünü ayağınıza ovalayarak sürün.Ilık su ile ıslattığınız havluyu ayağınıza sararak 15 dakika bekledikten sonra ayaklarınız yıkayın. Artık ayaklarınızın bebek ayağından farkı kalmadı.

Reklam

Yorum Yaz