Traş Köpüğünün Bilinmeyen 5 Farklı Kullanım Alanı

Bu yazımızı okuduktan sonra evinizden kullanmasanız da traş köpüğünü eksik etmeyeceksiniz. Evimizde banyo dolabında yeri olan ve sadece sakal tıraşı için kullandıkça elimize aldığımız tıraş köpüğünün işte bilinmeyen 5 farklı kullanım alanı;

Reklam

Fırın temizliği:


Fırın temizliğinde yağ lekelerinden sürekli sıkıntı yaşıyorsanız tam sizlik! Fırın tepsinizin üzerine tıraş köpüğünü sürün ve kapağını kapatın, fırını 50 dereceye kadar ısıtıp kapatın. Daha sonra 30 dakika kadar kapağı kapalı şekilde bekleyerek soğumasını bekleyin. Kapağı açın ve bez yardımı ile temizleyin. Kir ve lekelerin çok kolay bir şekilde temizlendiğini göreceksiniz.

Halı temizliği:


-Evimizde halılarımıza zaman zaman kaza ile lekeler oluşur. Üzülmeyin kısa ve basit bir yöntemle bu lekeler den kolayca kurtulabilirsiniz. Tıraş köpüğünü lekeli alana sürün. Halıya işlemesini bekleyin ve sünger yardımı ile derine indiğinden emin olduktan sonra sıcak su ile halınızı silin. Lekenin kolaylıkla halıdan çıktığını göreceksiniz.-

Aynadaki buğu:


Duştan sonra sizin de aynalarınız buğulanıyorsa bu yöntemi uygulayın. Tıraş köpüğünü aynaya sıkın ve yayın. Daha sonra kuru bir havlu yardımı ile güzelce temizleyin. Artık bir daha duş sonrası aynanınız buğulanmayacak.

Ayak bakımı:


Sizde çok kolay bir yöntemle bebek ayağı yumuşaklığına sahip olabilirsiniz. Tıraş köpüğünü ayağınıza sürün ve ılık suyla ıslatılmış havluyu ayağınıza sarın 15-20 dakika kadar bekleyin. Ayağınızı yıkayın.

Tarak temizliği:


Zaman zaman taraklarımızda saçlarımız, yağ ve kir birikir kalır ne yapsak da hepsini bir türlü temizleyemeyiz. Yeni bir tarak almadan önce bu yöntemi uygulamakta fayda var. Bir miktar tıraş köpüğünü tarağınıza sürün ve bekleyin. Sıcak su ile tarağınızı yıkayın. Farkı gözlerinizle görün.

Reklam

Yorum Yaz