Kulak kaşıntısı nedenleri ve belirtleri nelerdir? İşte size uzmanlar tarafından tavsiye edilen doğal tedavi yöntemleri

Beş duyu organlarımızdan biri de kulaktır. Kulak vücut dengesinin sağlanması ve sesleri duymamızı sağlar. Kulak kaşıntısı önemsenmez ama yaşam kalitesini düşürür.

Reklam

Peki Kaşıntıya neden olan etmenler nelerdir?

1.Duş veya yüzme sırasında kulağa su kaçması,
2.Kulak derisinde meydana gelen cilt hastalıkları,
3.Üst solunum yollarında meydana gelen iltihaplanmalar,
4.Enfeksiyon hastalıkları,
5.Kulak derisindeki cilt hastalıkları,
6.Gıda alerjisi (kereviz.çilek,şeftali.elma,havuç,muz),
7.Burun tıkanıklığının kulak yolunu zorlaması yaygın olan nedenlerdir.

Vücudumuzda en fazla kirin biriktiği yerler arasında yer alan kulak içi temziliği yapılmadığında ciddi rahatsızlıklara neden olabilmektedir.Sık sık kulak kaşıntısı problemi yaşıyorsanız uzmana gözükmektenizde fayda vardır.

Kaşıntı öncesi belirtileri nelerdir?

1.Hırıltılı soluk alıp verme,
2.Baş ağrısına bağlı olarak baş dönmesi,
3.Yüzümüzde yanaklarımızın şişmesi,
4.Vücudumuzdaki deri döküntüleri,
5.Yutkunma sırasında boğazda ağrı gibi belirtiler sıradan bir kaşıtı gibi gözüken durumun cidi rahatsızlıklara neden olabileceğinin sinyalini vermektedir.

Doğal yöntemlerle kulak temizliği nasıl yapılır?

Yukarıdaki belirtileri gördüğünüzde biruzmana gözükmenizde fayda var. Doktor tarafından kaşıntı nedeni belirlenerek tedavi yöntemine geçilebilir. Kaşıntı kısa süreli ise uzmanarında önerdiği doğal ve maliyeti düşük bir yöntemden bahsedeceğiz.

Yağ karışımı

Reklam

Sarımsak,çay ağacı,hindistan cevizi ve zeytin yağlarından birer yemek kaşığı alınız. Üzaerine yarım su bardağı su ekleyerek kaynattıktan sonra ılımasını bekleyin. Sabah ve akşam birer damla kulağınıza damlatabiliriniz.

Sirke

Antibakteriyel bir etkiye sahip doğal sirke de kulak temizliğinde kullanılır. Yarım çay bardağı su içerisine yarım çay bardağı sirke katarak karıştırıldıktan sonra kulak içerisine bir damla damlatılarak kullanılabilir.

Reklam

Yorum Yaz