İçinde 7 Sır Olan Bir Meyve: Limon!

Almanya’da yaşayan ve tatil için gelen bir komşum güzellik merkezinde çalışıyordu. Sohbet sırasında Almanya’daki güzellik merkezlerinde tedavi için limon kullandıklarınsan bahsetti. İlk başta duyduğumda sıradan bir bakım ürünü gibi düşünsemde neden limon kullandıkları anlattıkça hayret içerisinde kaldım. Anlatılanları kadinlakolay.com sitesi için bir yazı halinde siz okuyuculara sunuyorum.

Reklam

Hemen hemen herkezin dolabında bulunan limon adeta sihirli bir meyve. Parlak sarı rengi ile dikkat çeken çayınıza attığınızda aromasını çaya veren limonun güzellikle ilgili aklınıza takılan bütün detaylarını sizinle paylaşıyoruz.

Limon içerik bakımından zengin bir meyvedir. Genellikle özel maskeler, kremler, losyonlar ve keselerde kullanılır. Saç, tırnak, diş ve cildi iyileştirmek için yaygın olarak kullanılır.

Limonlu çayınızı yudumlarken yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

1. Kusursuz bir cilt

İçerik bakımından zengin olan bu meyve cildinizin daha parlak ve canlı görünmesi sağlar. Limon suyunu pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Dışarıya çıkacaksan daha sonra güneş kremi de sürmelisiniz.

2. Saç renginizi açar

Güneşli bir havada saçınıza sadece limon suyu sıkarak yürüyüşe çıkmanız yeterlidir. Saç renginizi 1-2 ton açarak daha açık renk ve daha parlak görünüm sağlar.

Reklam

3. Yüzdeki çukurluk ve lekeleri azaltır

Yüzünüzde siyah leke, akne, yama ve pigment renkleri varsa limon kullanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. İstenilen bölgeye limon suyu uygulayın ve 10-25 dakika bekleyin. Ardından durulayın.

4. Dudak çatlağı

Soğuk ve kuru havalarda doğal olarak cilt kurur. Vitamin eksikliğinin de neden olduğu dudak çatlaması için mükemmel bir çözüm. Uyumadan önce dudaklarınıza sürdüğünüz limon suyu dudaklarınıza nem sağlayacaktır.

5. Siyah noktalara elveda diyebilirsiniz

Herkeste bulunan siyah nokta problemi limon ile son buluyor. Pamuk üzerine sıktığınız limon suyunu istenilen bölgeye uygulayın. Sonucu görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

6. Muhteşem tırnaklar

Kullandığınız makyaj ürünleri tırnaklarınızı zayıflatarak yıprattı ise 1 tatlı kaşığı limon suyu ile 2 tatlı kaşığı zeytinyağının homojen bir şekilde karıştırarak bakım yapın.

7. Limonlu deodorant

Denemediğiniz deodorant kalmadı ama hala terden kurtulamıyorsunuz. Limon suyunu yulaf ezmesi ile karıştırın ve maske halinde koltuk altınıza ovalayarak uygulayın. Yaklaşık bir saat kadar beklettikten sonra durulayın.

Reklam

Yorum Yaz