Evde Kullanacağınız Bu Yöntemler Hayatınızı Kolaylaştıracak

Öyle durumlar olur ki yapacak bir şey bulamazsınız. Evde kullanacağınız pratik bilgileri sizin için araştırdık.

Reklam

1. Ufalanan ekmekler

Bayatlamış ekmekleri dilimlemeye çalıştığınızda parçalandığına herkes şahit olmuştur. Bu yöntemi uyguladığınızda artık ekmekleriniz parçalanmayacak. Ekmek bıçağınızı sıcak su içerisinde bir süre bekleterek ısınmasını sağlayın. Ardından hızlı bir şekilde kurulayarak ekmeklerinizi dilimleyebilirsiniz.

2. Kedi-köpek tüyleri

Evcil hayvan beslemeyi seviyorsunuz ama evde halılarınızın üzerine tüy bırakmalarından üstelik tüyleri toplayamamaktan şikayetçi iseniz bu yöntem tam sizlik. 1 litre su içerisine 1 kapak yumuşatıcı dökün ve halılarınızı silin.

3. Çıkartamadığınız duvar kağıtları

Duvar kağıtları evlerimizi renklendirir. Sıkılıp değiştirmek istediğinizde çıkarmak için çok uğraştırır. Halılarınızı sildiğiniz suyun aynısından (1 litre suya 1 kapak yumuşatıcı) hazırlayıp duvar kağıtlarınızı sildiğinizde artık daha rahat çıkacaklar.

4. Kirli ayakkabıları bavula yerleştirmek

Acil iş için yolculuğa çıkmanız gerekti. Yanınıza ayakkabılarınızı da alacaksınız ama çok kirli. Böyöe durumlarda ayakkabılarınızı poşet içerisine yada bez çantaya sararak bavulunuza koyabilirsiniz.

Reklam

5. Dolaptaki sebze ve meyvelerinizin ömrünü uzatın

Buzdolabınız içerisindeki nem fazla olursa meyve ve sebzelerinizin hızlı bozulmasına neden olur. Bunun için meyve ve sebzelerinizin altına koyacağınız sünger ile bu süre uzatabilirsiniz.

7. Çürüyen domatesler

Dolabınızda çürüyen sebze ve meyveleri hemen çöpe atarız. Artık çürüyen domateslerinizi çöpe değil saksıya veya toprağa ekin. Yeni domatesler çıktığını göreceksiniz. ( ata tohumundan olan domatesler için geçerlidir.)

8. Delinen giysiler

Terzilerde bulabileceğiniz tela isimli parça bu gibi durumlardan sizi kurtacaktır.

Delinen bölgenin büyüklüğü kadar tela’yı keserek giysinizin arka tarafından delinen kısmı üzerine koyarak ıslatarak ütüleyin.

9. Kırışık kıyafetleriniz hızlı çözüm

Acil çıkmanız gerekti ama giymeyi düşündüğünüz elbise kırışık ve üstelik duş almakta istiyorsunuz. Bu gibi durumlarda pantolon veya gömleğinizi askılık ile banyoya asın siz düş alırken duş sırasında oluşan nemden giysinizin kırışıklığı gitsin.

10. Duvarlara resim çizen minikler

Sizin de evinizde böyle manzaralar sık mı oluyor. Üzülmeyin bu teknikle basit ve kolay bir şekilde bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Herkesin evine saç kurutma makinesi bulunur. Saç kurutma makinesi ile duvarı önce ısıtın. Daha sonra silin. İşte bu kadar.

11. Böcek ısırıkları

Genellikle yaz aylarında böcek ısırıkları tatlı tatlı kaşınır. O bölgeye patates koyarsanız rahatladığınızı farkedeceksiniz.

12. Çatlayan yumurtalar

Sizinde haşlarken yumurtalarını çatlıyor mu? Yumurtaları haşlama esnasında içerisine bir miktar tuz koyun. Artık yumurtalarınızın çatlamadığını göreceksiniz.

13. Beyaz ayakkabılarınız artık gri renk mi aldı

Çok sevdiğiniz beyaz spor ayakkabılarınız renk değiştirerek gri renk mi aldı. Üstelik çamaşır makinesinde defalarca yıkamanıza rağmen düzelmiyor. Üzülmeyin bir miktar diş macunu ve diş fırçası ile eski halini alabilir. Ayakkabınızın üzerine diş macunu sıkın ve diş fırçası ile fırçalayın.

14. Lastikleri bollaşan kazaklar

Uzun zamandır giydiğiniz ve çok sevdiğiniz kazağınızın artık lastikleri mi bollaştı? Bu gibi durumlarda kazağınızı bir gece buzlukta bekletin.

15. Karışan takılar

Reklam

Takı kutunuzda takılarınız birbirine karıştı ve aradığınızı bulamıyor musunuz? Size kolay ve basit bir yöntemden bahsedeceğiz. Takılarınızı pipet içerisinden geçirerek yerine koyarsanız bir daha karışmayacaktır.

16. Açmakta zorlandığınız kapaklar

Sizin de kapak açarken zorlandığınız zamanlar oluyor mu? Açamadığınız kapağın üzerine lastik bir bant geçirerek açabilirsiniz.

17. Saçınızdan çıkmayan sakızlar

Zaman zaman istemeyerekte olsa bu durumla karşılaşmışsınızdır. Sonu saç kesimine kadar da gitmiştir. Artık saçınızı kesmenize gerek yok. Sakız yapışan bölgeye buz koyun ve bir süre bekleyin. Sakız çok rahat bir şekilde saçınızdan çıkacaktır.

18. Ellerden çıkmayan soğan ve sarımsak kokusu

Yemek yapanların sık sık karşılaştığı ve muzdarip olduğu bir problemi artık sonlandırıyoruz. Bu gibi durumlarda ellerinize diş macunu sıkın yıkayın.

Sizinde günlük hayatta uyguladığınız pratik çözümleriniz varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Reklam

Yorum Yaz