Erkeklerin Kadınlardan Beklentilerini Birde Benden Dinleyin

Merhaba ben Arzu, kadinlakolay.com sitemi takip ediyorsanız yazılarımında ne kadar faydalı olduğunu bilirsiniz. Erkeklerin kadınlardan beklentilerini bir de benden dinlemenizi istedim. Yaptığım araştırma sonucunda 7 maddelik bir makale hazırladım. İşte erkeklerin kadınlardan en çok beklediği 7 şey…

Reklam

Erkek ve kadın ilişkilerinin zorluk ve her iki tarafın da birbirini anlamadığından kaynaklanan iletişim problemi yaşandığı düşünülür. Kadın ve erkeklerin birbirinden beklentileri benzerdir. Kadınların erkeklerden beklentisi olduğu gibi erkeklerin de kadınlardan beklentileri vardır.

Uzman Psikolog Melda Yakupoğlu erkeklerin kadınlardan neler beklediği hakkında bakın neler söyledi.

1. İlgi ve alaka gösterin

Aranızda var olan ilişkiyi ilerletmek veya onarmak istiyorsanız erkeklerin de kadınlardan sevgi, ilgi ve alaka beklediklerini unutmayın.

2. Suçlamadan sohbet etmeye çalışın

İletişim eksikliğinden kaynaklı çözüme kavuşabilecek basit konularda bile ilişki kurulamadığı için problemler yaşanmaktadır. Bir süre sonra her iki tarafta birbirleri hakkında suçlayıcı konuşmalar yapmakta ve tavır almaktadırlar. Amacınız probleminizi çözmek ise bu hususa dikkat etmelisiniz. Eğer gerçekten karşı tarafa neden dolayı sorun yaşadığınızı anlatabilirsiniz problemleriniz kısa zamanda çözülecektir

3. Çekici olduklarını duymak isterler

Genel olarak kişiler ilişki yaşadıkları insanlar tarafından beğenilmek isterler Eğer iki taraf için de karşılıklı bir çekim söz konusu değilse ilişkinin süresi kısalabilir.

Reklam

4. Güvenmek isterler

Kadınlar gibi erkeklerinde ilişki yaşadıkları karşı cinse güvenmesi ve inanması gerekir. Bu duygu sadece kadınlara has bir özellik değildir. Bu yüzden ilişki yaşadığınız insana o güveni verin. İlişkide geri durmak ve stratejik olarak hareket etmek doğru sonuçlar sağlamaz.

5. Kişisel alanlarına önem gösterin

Her ne kadar sizin kendi hayatınız olsa da karşınızdaki insanın da kişisel ilgi alanları olduğunu unutmamalısınız. Zaman zaman vakit geçirmek istediği arkadaşları, dostları, ailesi ve görmek istediği yerler olabilir. Bu yüzden ilişki yaşadığınız kişinin tercihlerini ve fikirlerine saygı göstermelisiniz.

6. Dengeli bir ilişki

Hayatta yaşamın sürdürülebilmesi için bir takım işleyişin devam etmesi gerekir. İlişkilerde de bütün sorumluluğu tek bir tarafı yıkmak doğru değildir. Sorumlulukları paylaşmalısınız ve hatta sorumluluk almaktan çekinmemelisiniz.

7. Çözüm odaklı olmak

İlişkinizin daha sağlam uzun ömürlü olmasını istiyorsanız yıkıcı değil yapıcı ve çözüm odaklı olmalısınız. Unutmamak gerekir ki birbirine karşı güven ve bağlanma önemlidir. Her iki taraf da birbirlerini sevmeyi fikirlerine saygı duymayı bilmelidir.

Reklam

Yorum Yaz