Eğer Belinizde Gamze Varsa Ne Anlama Geldiğini Şimdi Öğrenin

Sırt kısmınızın alt bölgesinde yer alan çukurluklar erkek ve kadınlarda farklı isimlendirilirler. Erkeklerde Apollo olarak isimlendirilen çukurluklar kadınlarda Venüs ismiyle bilinir.

Reklam

Venüs Gamzesi

Genel olarak sırt yasa venğs gamzesi olarak anılan gamzeler kimi için seksi olarak nitelendirilse de bazıları için ise genetik özellik olarak anılır.

Venüs Gamzesi ismini, Romalıların güzellik tanrıçasından almıştır. Gamzeler güzellik ve cinsellik simgeleri olarak bilinir. Vücutta kan dolaşımını düzenler, vücutta yağ birikmesine önler kısacası sağlıklı bir yaşam sunar diyebiliriz.

Kalçaların üzerinde bulunan venüs gamzeleri bazıları tarafından butik gamzeler olarakta adlandırılır. Farklı şekil ve derinlikte görülebilir.

Sağlıkla gamzeler arasında bir bağ var mı?

Teknik olarak venüs gamzeleri sakroiliak eklem üzerinde olduğu için “sakral gamzeler” olarakta adlandırılır. Aynı zamanda bu eklem iliak kemiğinin omurga sakrumuna bağlandığı kısımdır. İliak delikleri olarakta adlandırılır.

Sırt gamzelerinin sağlıkla ilgili olumsuz bir ilgisi yoktur. Birçok kişide görülen Bel ve sırt ağrılarının da bu çukurlullarla ilgisi yoktur.

Erkeklerde Apollo olarak adlandırılan bu gamzelerin vücuda yaralı veya zararı yoktur. Estetik bakımından iyileştirir.

Reklam

Venüs gamzelerine sahip olmak ne gibi yarar sağlar?

Doğrudan sağlık ve cinsellikle ilgili yararı veya zararı olmayan bu gamzeler yararlı olabileceğinin düşünüldüğü bazı nedenler :

  • İyi şans getirdiği birçok insan tarafından söylenmektedir.
  • Vücutları az yağlı ve kas miktarı fazla olan kişilerde estetik bakımından güzellik katar.
  • Cinsellikte dokunulduğu zaman erojen etkiler sundupu söylenmektedir.
  • Bazıları cinsellikte dolaşım kaynaklı zevki arttırdığını söyler.

Bütün bunlara bakaraktan bilimsel olarak kanıtlanmış avantajı olmadığını da belirtelim. Çoğu insanda öznel olarak bulunur.

Cinsel olarak bir yararı tespit edilemeyen bu gamzelerin sadece tek yararının birçok kişi tarafından çekici göründüğünün bildirilmesidir.

Tamamen kalıtsal genetikten dolayı var olan bu gamzelerin vücutta sağlıklı kan dolaşımının sembolü olduğu da söylenebilir.

Gamzeler nasıl görünür hale getirilebilir?

Kaslı bir vücuda sahipseniz kilo vermemeniz halinde bu gamzelerin görünür hale gelmesini sağlayamazsınız.

Vücudunuzda gamzeler var ise yoga yaparak yada alt sırt bölgenizi çalıştırarak daha görünür hale getirebilirsiniz.

Venüs gamzelerinizi görünür hale getirmenin başka yolları da vardır. Piercing kullanmayı seviyorsanız yada düşük bel pantolon giydiğinizde de gamzelerinizi daha belirgin ve görünür hale getirebilirsiniz.

Sırt gamzeleri genetiktir doğumla birlikte vücudunuzda yer alır

Egzersiz veya kas çalışması ile gamzeler var edilemez. Ayrıca aşırı yağlı bir vücuda sahipseniz bu çukurlukların görünürlüğü sınırlıdır.

Sırt gamzeleri ligament boyutları uygun kişilerde genetik yollarla var olur.

Sonuç

Erkek ve kadında bu gamzeler farklı isimlerle anılsa ve var olsada kadınlarda daha çekicidir. Tabi bu yorum kişiseldir. Genel olarak kadınlarda beğenilen bir görüntüdür diyebiliriz.

Reklam

Yorum Yaz