Çizik Gözlükleri Eski Haline Getiren Çözüm

Günümüzde bilgisayar, telefon, tablet gibi cihazların kullanım sürelerinin artmasıyla birlikte gözlük takma oranı da gittikçe artmaktadır. Gözlük kullanmak zordur üstelik çizik gözlük takmak daha zordur. Gözlüklerinizi biraz sonra vereceğimiz yöntemle kolayca temizleyecek gözlük camı değiştirmeye artık son vereceksiniz.

Reklam

1. Su ve karbonat

Karbonatı duymayan ya da bilmeyen yoktur. Temizlikte birçok alanda kullanılan karbonat su ile karıştırıldığında sadece gözlükleriniz için değil bütün cam yüzeylerde temizlik amaçlı kullanılmaktadır.

1 çorba kaşığı su ve bir çorba kaşığı karbonat tozunu karıştırıp gözlük canlarınıza sürün ardından ılık su ile durulayın.

2. Ekran temizleme spreyi

Günümüzde popüler bir şekilde ekran temizleme spreyleri kullanılarak bilgisayar ekranı, televizyon ekranı ve hatta cep telefonunu ekranını temizlemek için kullanılmaktadır.

Aynı yöntemi gözlüklerinizin cam temizliğinde de kullanabilirsiniz. Ekran temizleme spreyini gözlük camlarınıza sıkın ardından temizleme mendili ile temizleyin.

3. Diş macunu

Reklam

Ucuz ve etkili yöntemlerden bir tanesi de diş macunu’dur. Diş macununu bir çok yerde temizlik amaçlı kullanabileceğiniz gibi gözlüklerinizin camını temizlemek için de kullanabilirsiniz. Elinize aldığınız bir miktar diş macununu gözlük camlarınızın dışından dairesel şekilde yayarak sürün. Çizikler çok fazla ve derin ise bu işlemi bir kaç defa yapmalısınız. Diş macunu cam yüzeye sürdükten sonra gözlük mendili yardımıyla diş macunu temizleyin.

4. Balmumu

Balmumunun sadece tüyleri almak için mi kullanıyorsunuz? Gözlük canlarımızın temizliğinde de balmumundan faydalanabilirsiniz.

Bir parça bal ununu çizilen gözlük camının üzerine dairesel şekilde yavaşça sürün. Bütün yüzeyi kapladıktan sonra yavaşça temizleyebilirsiniz.

5. Karbonat tozu ve sirke

Etkili olduğu gibi aynı zamanda görüş seviyenize artıracak olan bu yöntemi de gözlük camlarınızın temizliğinde kullanabilirsiniz.

1 çorba kaşığı karbonat tozu ile 1 çorba kaşığı sirkeyi karıştırın. Oluşan karışımı gözlüklerinizin camına sürün. Daha sonra ılık su ile durulayın. İşte bu kadar…

6. Bulaşık deterjanı

Bulaşık deterjanı gözlük camlarının üzerindeki çizikleri düzelttiği gibi aynı zamanda camların temizliğini de yapmaktadır. Oldukça basit olan bu yöntemi uygulamak için bir miktar bulaşık deterjanı gözlüklerinizin camlarına sürün. Elinizle fırçalayın. Ardından ılık su ile yıkayın.

Reklam

Yorum Yaz