Boing 727 Uçağın İçini Eve Dönüştürdü İçini Görenler Gözlerine İnanamadı

64 yaşında emekli elektrik mühendisi olan yaratıcı bir vizyona sahip Bruce Campell gençliğinden beri hayali eski nesnelerle zaman harcayarak yeni şeyler yapmak olmuş.Bir arsa alıp üzerine kendisi için farklı yapıda yaşam alanı yapmak isteyen Campell ilk başlarda yük gemisinden bir ev yapmayı düşünmüş.

Reklam

Çok yenilikci ve güzel düşündüğü fikrini Mississippi’de kuaför olan Joanne Ussery’yi duyarak fikrini değiştirmiş ve bir uçaktan ev yapmaya karar vermiş.

Yaşamakta olan evinin yanması üzerine sessiz bir nehrin yanına kendisine ev yapmaya karar veren Campell eski bir uçak satın alarak onu eve dönüştürmek için harekete geçmiş.Yirmili yaşlarda iken Hillsboro Oregon ormanlarında 10 dönümlük bir araziyi 230000 dolara satın alarak hayalindeki evi yapmak için ilk adımı atmış.

Campell 1999 yılında Olympic havayollarından boing 727 tip uçağı 100000 dolar vererek satın almakla hayalini gerçekleştirmeye başlamış.Yalnız bu uçağı Yunanistan Atina’dan Oregon’daki ormana taşıması gereken Campell nakliye için 120000 dolara anlaşarak uçağı taşımayı başarmış.

Geniş bir iç hacme sahip olan Boing 727 tipi uçak  neredeyse bir evde ihtiyacınız olacak tüm konfora sahiptir.Uçağın koltuk ve tuvalet gibi ana parçalarını orjinal şekilde koruyarak sadece çamaşır makinesi ve lavabo eklemiş.

Reklam

Bu eşsiz ortamda gayet mütevazi bir hayat süren Campell mikrodalga fırın ve ekmek kızartma makinesi kullanarak yemek yapıyor, genellikle konserve ve tahıl tüketerek yemek ihiyacını karşılıyor ve bir şilte üzerinde yatıyor.

Ayrıca doğaçlama yaptığı ekipmanlara da sahip. İşte size ormanda yapılmış hayal gibi bir evin içinden kareler.

Reklam

Yorum Yaz