Bir Kadın Siyah Noktalara İşe Yarayan Harika Bir Çözüm Buldu

Sen de dahil olmak üzere çevrendeki herkes zaman zaman cilt problemi yaşamış kusursuz bir cilt için farklı tedavi yöntemleri ve ilaçlar kullanmışlardır. Halbuki cilt sağlığınız görüntüden daha önemlidir.

Reklam

Kusursuz bir cilt için kozmetik ürünler yerine doğal yöntemlerle birçok rahatsızlığa çözüm üretebilirsiniz. Genelde cilt sorunları; siyah nokta, koyu lekeler, kırışıklıklar, sivilce ve yaşlılıktan kaynaklı lekelerdir.

Klasik siyah nokta temizleme yöntemi

Cildiniz için uygun bir yöntemle bu problemlerden kurtulabilirsiniz. Eğer cildinizde bulunan gözenekler temiz ve hava alır şekilde olursa sivilce ve siyah nokta oluşumu görünmeyecektir. Şimdi size Aleksandra isimli YouTube yıldızının cildini temizlemek için nasıl bir yöntem uyguladığını bakacağız. Sonuna kadar sabırla okuyup uygularsanız efsane bir şey öğreneceğinize eminim 🙂

Bu yöntemle gözenekleriniz temizlendiği ve cildinizden yağın uzaklaştığını göreceğiniz gibi genç ve sağlıklı bir görünüme de sahip olacaksınız. Hazırsanız başlıyoruz…

Miktarları aşağıda belirtilmiştir.

Gerekli malzemeler

  • Temiz bir diş fırçası,
  • Bir yemek kaşığı diş macunu,
  • 1 çorba kaşığı karbonat,
  • Bir miktar ılık su

Nasıl uygularız?

1. Cildinizi temizleyin. Genel olarak bütün temizliklerde en önemli adım uygulama yapılacak olan bölgenin iyice temizlenmesidir. Sıcak su ile ıslatılmış havlu yardımıyla uygulama yapacağınız bölgeyi ısıtmak ve gözenekleri açmak için kullanın.

2. Maske’yi uygulayın

Yukarıda gerekli malzemeler kısmında belirtilen karbonat su ve diş macununu kap içerisinde karıştırarak homojen halde macun haline getirin. Ardından siyah noktalarınızın bulunduğu bölgeye uygulayın.

3. Fırçalayın

Alexandra siyah nokta uyguluyor
Alexandra siyah nokta uyguluyor

Yeni bir diş fırçası yardımıyla sürmüş olduğunuz macunu masaj yaparak yavaşca fırçalayın.

Reklam

4. Silin

Fırçalama yaptıktan sonra 1 dakika boyunca yüzünüzde beklettiğiniz macunu bir havlu yardımıyla silin.

5. Durulayın

Uygulama yaptığınız bölgedeki macunun kalan kısmını ılık su ile yıkayarak Cildinizi tamamen temizleyin.

Reklam

Yorum Yaz