Arabanızın Anahtarını Alüminyum Folyo ile Sarın Çünkü

Bu yazımız araç sahibi olan büyük bir çoğunluğu kapsamaktadır. Uzaktan kumanda ile açıp kapattığınız otomobilinizin anahtarlarını elinize almaya gerek yok. Eğer aracınızı seviyorsanız okumaya devam edin…

Reklam

Hızlı gelişen teknoloji ile birçoğumuz akrabalarımızı açarken anahtarla bile gerek duymuyoruz. Tabi bunun dezavantajları da var.

Hırsızlar bu teknolojiden sizden daha fazla yararlanıyor

Evet yanlış duymadınız hırsızlar gelişen teknolojiden yararlanmada araç sahiplerini geçmiş durumdalar. Sizde binbir emekle aldığınız aracınızı seviyorsanız okumaya devam edin.

Yeni nesil araçların birçoğunda bulunan bu teknoloji büyük bir avantaj ve rahatlık sağlamıştır. Anahtar içerisinde bulunan çip içerisindeki kodlamalar otomobilin beyninde de mevcut olduğundan uyum sağlandığında kapılar otomatik açılmaktadır. Uyum derken evinizin anahtarını kapınıza taktığınızda nasıl birbirine uyuyor ve kapı açılıyorsa aynı sistemin dijital hali arabanıza yüklenmiş haldedir diyebiliriz.

Tabi bu teknolojinin çalışması için anahtar ile araç arasındaki mesafenin 30 cm kadar olması gerekir. Özel garajınız varsa ve aracınızı burada muhafaza ediyorsanız hırsızlar sinyalleri bozarak otomobilinize girebilir. Anahtar sız çalışma teknolojisi ile de rahatlıkla çalışan arabanız çalınabilir. Ardından başka bir kodla eşleştirme yaparak anahtar problemini de ortadan kaldırmış olurlar.

Peki aracınızı nasıl korursunuz?

Reklam

ADAC isimli Alman firması 22 otomobil firmasının anahtarlarını deneyerek kontrol sisteminin zayıflıklarını tespit etmek için testler uyguladılar. Deney sırasında alüminyum folyo ile sardıklarım otomobil anahtarlarının araç ile iletişimi kestiğini farkettiler.

Aracınızın anahtarını kullanmadığınız zamanlarda alüminyum folyo ile sararsanız hırsızlardan aracınızı korumuş olursunuz.

Kendi güvenliğiniz içinde emniyet kemerinizi takmayı ihmal etmeyin.

Kadinlakolay.com olarak sizlere daima faydalı bilgiler sunmaya gayret gösteriyorum. Bu içeriği beğenirseniz beğen butonuna basarsanız teşekkür etmiş olursunuz. 🙂

Başka faydalı içerikte görüşünceye dek hoşçakalın..

Reklam

Yorum Yaz