5 Dakikada Kırışıklık ve Şişliklerden Kurtaran Japon Tekniği

Dünyada Japon Asahi masajı olarak bilinen bu masaj tekniği, vücuttaki şişlik ve kırışıklıkları azaltmaktadır. Milyonlarca defa izlenmiş videoları olduğu gibi süper yıldız Natalia Vodianova bile kullanır oldu. Günlük düzenli olarak yapıldığında yaşlılık belirtilerini minimuma indirebilirsiniz.

Reklam

Hzılı bir şekilde sonucunu göreceğiniz bu masaj tekniği 2-3 hafta gibi kısa bir sürede yüzünüzdeki kırışıklık ve ince çizgileri yok etmektedir. Göz altı torbalarını da azalttığı tespit edilmiştir. Masaja başlamadan önce yüz ve ellerinizi antiseptik sabun ile yıkamalı masaj sırasında sürtünmeyi azaltmak için doğal krem veya yağlardan faydalanabilirsiniz.

Temel hareketler

İki el parmaklarınızı da kullanarak şakalardan başlayıp köprücük kemiğinize doğru hafif bir şeklide baskı yaparak kaydırın. Bu hareket lenfatik sıvınızın daha rahat akmasını sağlayacaktır. Bu hareketi 3 kez tekrarlayın.

Gözlere odaklanın

Ardından göz alanlarınızın çevresine geçiyoruz. Parmaklarınızla göz çevrenizi dış kısmına bastırın ve şekildeki gibi göz kapaklarının altına ve iç köşesine doğru devam edin.

Kısa bir mola verdikten sonra parmaklarınızla kaşlarınızı altındaki kısmı yukarıya kaydırın sonra parmaklarınızı gözlerinizin dış dış kısmına getirin

Reklam

Dış kısımlardan iç kısımlara doğru parmaklarınızı tekrar kaydırın.

Bu masaj tekniğini uygulamak için işaret ve halka parmaklarımızın iç kısmını kullanmalısınız. Alnınızın orta kısmına bastırın zikzak hareketleri yaparak şakaklarında doğru hareket ettirin.

Dudak Etrafı

Uygulanması gereken temel hareketlerin hepsini 3 veya 4 kez yapmanız gerekir. İki elinizi birden çenenizin yanına yerleştirdikten sonra üst dudağınız yönünde şekildeki gibi çenenizin ortasına bastırın.

Burun kenarlarınızın ortasına ise orta parmaklarınızın iç kısmını bastırın. Yarım daire hareketi ile burun kısmınızın arkasına doğru ilerleyin.

Geri gelmeden önce burun kemerinizden yanaklara doğru inin.

Nazolabialın çizgiler

İki eşinizi birden çenenize koyduktan sonra çenenizin orta kısmına basınç uygulayarak dudaklarınıza dokunmadan gözlerinizin iç kısmına doğru hareket edin.

Ardından parmaklarınızı gözlerin iç kısmından şakaklara doğru hareket ettirin.

Yüz ovali

Sol avuç içinizi çenenizin sol tarafına bastırın.

Aynı zamanda sağ eli şekildekş gibi gözünüzün iç köşesinin altına kaydırın.

Parmakları gözünüzün dış kısmından şakaklarınıza doğru hareket ettirin. Sağ kısımda bir eli kullanarak hareketi yapın.

Sağ elinizle çenenizin sağ kısmına bastırın. Yüzünüzün sol kısmında hareketleri yapmak için sol elinizi kullanabilirsiniz.

Yanaklar

İki elinizi birden burnunuzun iki tarafına şeklindeki gibi yerleştirin. Üç parmak uygulayarak daha iyi basınç uygulayabilirsiniz.

Elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru hareket edin. Bileklerinizi ayırarak avuç içlerinizi kullanın.

Avuç içlerinizi dudaklarınıza doğru bastırarak çenenizi yukarıya doğru kaydırın. Avuç içlerinizi elmacık kemikleri hizasında kulaklarınıza doğru hareket ettirerek devam edin.

Çene

Şekildeki gibi ellerinizi yerleştirdikten sonra başınızı öne doğru eğerek ellerinizin içi kısmını çenenize kaydırın.

Reklam

Ardından kulak memelerinize doğru hareket edin.

A bölgesi

Baş parmakları çene altına koyarak burunda buluşacak biçimde tutun.

Burundan şakaklara doğru hareket ettirdiğiniz diğer parmaklarınızı cildi hafifçe yana doğru çekecek şekilde yana çekin.

Bütün bu yöntemleri doğru uyguladığınıza emin olun. Gerekli hassasiyeti göstermek düzenli olarak uyguladığınızda yüzünüzde farkı göreceksiniz.

Daha önceden aynı yöntemi kullanmış iseniz ne gibi değişiklikler olduğunu bizimle paylaşabilirsiniz.

Yöntemi kullanmaması gereken kişiler

Döküntü, grip, soğuk algınlığı, lenfatik sistem bozuklukları ve hasarlı cilde sahip iseniz bu yöntemi kullanmayınız.

Çene, boyun ve boyun altındaki lenf nodülllerinin olduğu kısımlara hafifçe, diğer yerlere parmaklarınızla bir miktar baskı yaparak uygulayın.

Masaj sırasında belirtilen her hareketi 3 kez tekrarlamanız önerilir. Yapacağınız kısım küçük bir alan ise 4-5 kez de uygulayabilirsiniz. Her gün aynı saatte yapmaya özen gösterin.

Reklam

Yorum Yaz