4 Yaşında Hayatını Kaybetmek Üzere Olan Çocuğun Annesine Vedası Herkesi Ağlattı

Sinsi bir hastalığa yakalanan 4 yaşındaki Noan 1 yıl süren tedavi sonrası 4 şubat 2017’de hayata gözlerini yummuştu.
Hikayede en çok dikkat çeken cümleler ise şunlar oldu: Kimse çocuğunun taşta yatmasını istemez ama o son zamanlarında ben duş alırken bile yanımda olmak için paspasta yatıyordu, engel olamıyordum.

Reklam

Artık o paspas boş…2 ay sonra anne Ruth Scully’nin sosyal medyada altına not yazarak yayınladığı bu fotoğraf 1 milyona yakın paylaşım aldı. Anne Ruth yaşadığı acı ve oğlunun son zamanlarını yazmaya devam ederken herkesi gözyaşlarına boğdu.

İşte o hatıralar:

“Nolan’ın anılarına yaptığınız yorumları eminim o da okuyor. Her zaman sevgi dolu bir çocuk oldu. Çektiği onca acıya rağmen gülümsemesi hiç solmadı. Bu dünyadan göçeceğini biliyordu, cenazesinin yapılacağını da… Bana cenaze konusunu açtığında önce ne diyeceğimi bilemedim…”

Bana ‘Anne, cenazemde kimse üzgün olmasın tamam mı?’ dedi.

Ve bize miras olarak bıraktığı oyuncak ayılarını, en sevdiği peynirli cipsi ve hatta buzluğa sakladığı karidesleri mutlaka almamızı söyledi” “Büyüyünce polis olmak istiyordu, bu hayalini melek olmadan önce polis kıyafetleri giyerek gerçekleştirebildi bebeğim Son 36 saatine girdiğimizde ise ne yapacağımı bilmiyordum.”

“Güne her zamanki gibi başladık, en sevdiği oyuncaklarla oynadık, en sevdiği çizgi filmleri izledik. En çok da güldük… Güldük ve sarıldık… Sonra ben ona hemen döneceğimi söyleyerek duşa girdim”

Reklam

“Duştan çıktığımda evdeki sağlık ekibinin oğlumun başında aceleyle müdahale ettiklerini gördüm. Hemen yanlarına koştum, bana Nolan’ın artık dönüşü olmayan yola girdiğini ve derim koma haline geçtiğini söylediler”

“Tam o an bir mucize oldu, benim minik bebeğim gözlerini açtı ve bana ‘Seni çok seviyorum anneciğim’ dedi. Son sözleri bu oldu, o güzel gözlerini sonsuza dek kapattı”

Reklam

Yorum Yaz